Zimu si všichni už moc nepamatujeme, protože to, co zažíváme od prosince po únor každý rok už moc zima není a nedá se to tak nazývat, protože kdyby to byla zima, alespoň by sněžilo. Globální oteplování asi opravdu funguje a díky tomu už se sněhu na Štědrý den moc nedočkáme. Většinou napadne sníh před tímto dnem a pak jako naschvál na Štědrý den roztaje, jak to všichni známe. Není to nic příjemného, když člověk musí řešit, jak odjede ráno do práce a pak na Štědrý den se podívat z okna a vidět bláto a zelenou trávu. Raději by bylo lepší, kdyby to přeci bylo naopak, ale tak už to snad nikdy nebude. Vždy asi zafouká nějaký studený vítr, nažene nám to sem srážky a pak se to najednou rozplyne a máme klidně i deset stupňů. To naštve hlavně děti, které se těší, že si konečně zajdou postavit sněhuláka a než to stihnout tak je po sněhu. A pak se málokdy sněhu dočkáme.
Nejlepší by bylo, kdyby byl sníh právě na svátky, na Vánoce, kdy ho nejvíce očekáváme, a ne někdy ze začátku prosince a pak v lednu. Je zajímavé, že se sníh vždy Vánocím vyhne velkým obloukem, je to jako naschvál. Stává se to ale opravdu skoro každý rok. Několik stop sněhu na Štědrý den už bylo velmi dávno a pamatují si to už jen dospělí lidé, nebo mladí dospělí, děti už moc sníh na Štědrý den neznají, a to vše jen kvůli globálnímu oteplování, které jsme si zapříčinili sami.
Tento problém s tím, že si nemůžeme užít sníh se dá ale řešit a můžeme jezdit za sněhem my, když on nepřijde za námi. Stačí jet na hory, kde se může provádět plno věcí. Jednak hodně lidí jezdí lyžovat, aby vypotili cukroví, jednak se lidé jezdí na hory jen procházet nebo jezdí na běžky, díky čemu prozkoumají krajinu. Hezké je taky jet na chatu jen díky atmosféry a rozbalit si dárečky tam, to také lidé dělají. Ale pozor na to, je třeba se pořádně obléct! Poslouží vám k tomu Didriksons bunda z C-store, která vás ochrání před pravou zimou, kterou už moc v naší zemi neznáme.